معرفی کتاب

معرفی کتاب برای نوجوانان 1

قصّه های خوب برای بچّه های خوب

نویسنده : مهدی آذر یزدی

 

معرفی

مجموعه کتاب های ( قصّه های خوب برای بچّه های خوب) از جمله بهترین و معروفترین  نوشته های یکی از نویسندگان موفّق و مشهور ایران زمین است که نه تنها  در کشور ایران، بلکه در سطح جهان، بیشتر کتاب خوانان با آن ها آشنا هستند.

 این دوره از کتاب های بسیار آموزنده، که شادروان آقای مهدی آذر یزدی، آن ها را قبل از انقلاب و بعد از آن در سال های اوّلیّه  نوشته، از جمله نوشته های سودمندی هستند که مقام معظّم رهبری نیز در سخنان خود در جمع نخبگان استان یزد در سال 15 /  10 / 1386  شمسی، آن ها را به خوبی یاد کرده و نویسنده محترم را به عنوان یکی از بهترین  نویسندگان زمان انقلاب -  که خودش از آنها استفاده کرده - مورد تعریف  و تمجید قرار داده است .

این کتاب ها تعدادشان تا هشت عنوان می رسد و داستان های هر کدام از آن ها از یکی از کتاب های قدیمی اسلامی و شاعران و  عارفان و اندیشمندان مسلمان، برگرفته شده است.
عنوان های این  کتاب ها عبارتند از : قصه های قرآن، قصه های کلیله و دمنه، قصه های مرزبان نامه، قصه های سند باد نامه و قابوسنامه ، قصه های مثنوی مولوی ، قصه های شیخ عطار ، قصه های گلستان و ملستان.

 این کتاب ها از ناحیه مراکز انتشاراتی مختلف ، از جمله انتشارات امیر کبیر تهران، در طول سال های 1386 شمسی به بعد، چاپ شده و در برخی از فروشگاه ها و نمایشگاه های کتاب ، بارها عرضه شده اند.

تماس با مرکز انتشارات ذکر شده ، یکی از راه های پیگیری کتاب است. امّا متن همه کتاب های شاد روان ( مهدی آذر یزدی ) در سایت های مختلف ، ارائه شده، که نوجوانان علاقه مند به این کتاب ها ، می توانند از طریق دانلود، آن ها را تهیّه کرده و مطالعه نمایند.

در اهمیّت کتاب های شاد روان (مهدی آذر یزدی) همین بس که قبل از انقلاب ، کتاب های او برنده ی جایزه ی سلظتی  کتاب سال شده و تا اکنون نیز سه کتاب وی توسّط شورای  کتاب کودک و نوجوان، برگزیده شناخته شده اند. علاوه بر آن، برخی کتاب های او برنده جایزه های جهانی ، مثل جایزه یونسکو نیز شده است .

شادروان (مهدی آذر یزدی) در 27 اسفند سال 1300 شمسی در شهر خرّمشهر در استان یزد، در خانواده ای زردشتی به دنیا آمد که پدر و مادر او زردشتی بودند، امّا او خود بعد ها مسلمان شد و توانست کارهای خوبی را در جهان اسلام، ارائه دهد .

به کوشش: معصومه احمدی جلفایی